0322 324 37 81 0535 223 30 78

23-25 EYLÜL MARDİN DİYARBAKIR,GÖBEKLİ TEPE URFA TURU

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

MARDİN DİYARBAKIR,GÖBEKLİ TEPE URFA TURU

TUR TARİHLERİ :23-25 EYLÜL Fiyatı kesinleşmedi

                                 14-16 EKİM  Fiyatı kesinleşmedi Fiyatı kesinleşmedi

1.GÜN ÇIKIŞ

ADANA: 21.30 da  Tren istasyon  Önünden

ADANA: 21.40 da  duygu cafe önü

Osmaniye: 23:40 da Otoban Giriş gişelerinden

 

2.GÜN

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen toplanma yerlerinden aldıktan sonra sabah ilk olarak tarihi konaklardan birinde sabah kahvaltımızı alıp Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Diyarbakır da sırasıyla gezeceğimiz yerler arasında islam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan ve içerisinde Hareme şerif olan Diyarbakır  uğrayıp Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat’ta  Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Kadim Şehir Mardin’e doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuzun ardından İlk olarak  Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Misafirlerimiz ile belirlenen saatte toplanıp Yay Grand Otele geçiş yapıyoruz. Dinlenme Akşam yemeği, Canlı Müzik ve Reyhani eğlencesi Otelimizde olacaktır.

 

3.GÜN

Uyandırma ve otelde  alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Programızın akışına göre ilk olarak otobüsümüzden inip Mardin’in dar sokaklarında yürümeye başlıyoruz Fotoğraf makinalarınızı hazır bulundurun her köşesi sizi ayrı büyüleyecek,Buradan Mardin Ulu camiye uğruyoruz hemen ardından ise Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ve serbest zamanın ardından Mezopotamya’nın mistik havasını en iyi hissedebileceğimiz yerlerden biri olan insanlık tarihinin en önemli arkeolojik keşiflerinden biri olan, günümüzden 12bin yıl öncesine tarihlenen, bilinen yazılı tarihin doğrularını derinden sarsan,ilk hac merkezi olduğu tahmin edilen Göbeklitepe’ye götürecek.Kazılarda gün yüzüne çıkan kalıntıları rehberimizin anlatımları dahada anlamlı hale getirecek. Göbekli tepe gezimizin ardından Urfa Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük hanında vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra siz değerli misafirlerimiz ile dönüş yoluna geçiyoruz. unutamayaağınız güzelliklerle   EMRECİK Turizm ile başka turlarda buluşmak üzere  vedalaşıyoruz

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks turizm belgeli araçlar ile ulaşım
 • otelde 1 gece konaklama
 • 2 Tam gün profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği
 • Otelde Canlı Muzik & Reyhani gecesi
 • Otelde Sauna ve Hamam hizmeti

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • İlk gün varışta serpme kahvaltı

 

 

ÖNEMLİ NOT:

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. 
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez.