0322 324 37 81 0535 223 30 78

19-22 Mayıs / 20-23 Ekim2022 Bursa – Gölyazı – Trilye – Mudanya Kozahan – Cumalıkızık – Eskişehir – Odunpazarı

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

Bursa – Gölyazı – Trilye – Mudanya

  Kozahan – Cumalıkızık – Eskişehir – Odunpazarı

   Tur Tarihleri: 19-22 Mayıs / 20-23 Ekim2022

1. GÜN :  

Saat 20.30 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon önünde) buluşmamızın ardından saat 20.45’de İstasyon Önünden, 21:00’de Duygu Kafe karşısından hareket ediyoruz.

 

2022  2.GÜN :

Sabah saatlerinde Gölyazı’da Ağlayan Çınar ve Ulubat Gölü kenarında keyifli bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Ardından Mudanya’nın yazlık yeri olan Trilye’ye hareket ediyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Trilye’de Fatih Camii, Taş Mektep ve eski evlerin görülmesine müteakip Mudanya’ya hareket ediyoruz. Türk-Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının imzalandığı yalı olan Mütareke Evi Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Girit mahallesindeki Tarihi konakları fotoğraflıyoruz ve İskeleyi geziyoruz. Sonrasında Bursa’da bulunan Otelimize geçiyoruz, odalara yerleşme akşam yemeği ve dinlenme.

 

2022 3.GÜN :

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret ediyoruz ve Tophane Tepesi’nden panoramik olarak Bursa’yı seyrediyoruz. Ardından Evliya Çelebi’nin Bursa’nın Ayasofya’sı dediği görkemli Ulucami‘yi göreceğiz. Tarihi Koza Han’da alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Mehmet Çelebi tarafından 1421 de yaptırılan ve Bursa’nın sembolü haline gelen Yeşil Türbe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Bursa’nın fethinin tasvir edildiği ve Dünya’nın en büyük panorama müzesi Fetih Panorama 1326 Müzesini geziyoruz. Ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Cumalıkızık' a gidip tarih kokan dar sokaklarda gezimizi tamamlıyoruz ve Eskişehir’e hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız oteldeakşam yemeği ve dinlenme.

 

2022  4 .GÜN :

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Türkiye’nin gelişen en gözde şehirlerinden biri olan Eskişehir gezimize başlıyoruz. Tarihi Hititler Dönemi’ ne kadar uzanan Eskişehir’e geldiğimizde ilk olarak Bizans'tan Selçuklulara, Osmanlılardan Cumhuriyet'e kadar uzanan kadim bir şehir olan Odunpazarı’na gidiyoruz. Osmanlıdan kalma Tarihi Odunpazarı Evlerinin görülmesini takiben Kurşunlu Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları, Balmumu Heykel Müzesi’ni göreceğiz. Ardından Sazova Parkı’na hareket ediyoruz. Masal Şatosu, Korsan Gemisi göreceğimiz yerler arasında.  Son olarak merkeze geçiyoruz ve Porsuk Nehri kenarında serbest zaman veriyoruz Dileyen misafirlerimiz ekstra tekne turu ya da Gondol turu yapabilir. Sonrasında turumuzu tamamlıyoruz ve Adana’ya hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Yine bir EMRECİK TURİZM  organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

  

Ücrete dâhil olan hizmetler:

 

* Mercedes Turizm Otobüsleri İle Ulaşım,

 

* Bursa’da Otelde 1 Gece Konaklama,

 

* Eskişehir’de otelde 1 gece konaklama,

 

 

 

* Otellerde 2 adet sabah kahvaltısı,

 

* Otellerde 2 adet akşam yemeği,

 

* Seyahat sigortası,

 

* Otobüs içi ikramlar,

 

* Rehberlik Hizmeti

 

 

Ücrete dahil olmayan hizmetler:

* Öğle Yemekleri Ve Tüm İçecekler, Müze Ören Yeri Girişleri,Porsuk Çayında Tekne Turu


 

 

Önemli Not:

* Rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

* Belirtilen fiyatlar yayımlandığı gün geçerlidir. 

 

 

 ÖNEMLİ NOT:

  • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
  • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. 
  • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez.