0322 324 37 81 0535 223 30 78

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

*
0,00 $

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81
1.GÜN
ISTANBUL - TAŞKENT
 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Taşkent’ e uçuş. Geceleme uçakta.

 
2.GÜN
TAŞKENT
 

Varışımızın ardından yerel restoranda kahvaltımızı alıyor ve Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami, Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medresesleri, ÇARSU oryantal, Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camii, Cesaret Anıtı ve Taşkent TV Kulesi (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 
3.GÜN
TAŞKENT - SEMERKANT
 

Otelde erken kahvaltı alıp tren istasyonuna transfer oluyoruz. Afrosion hızlı treni ile Semerkant’a geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat 10 dakikalık keyifli bir yolculuk sonunda Semerkant’a varış. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz şehir turunda Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi, Siyap Pazarı, Şah-ı Zinde Türbeler ve Uluğbey Rasathanesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 
4.GÜN
SEMERKANT - BUHARA
 

Otelde erken kahvaltı alıp tren istasyonuna transfer oluyoruz. Afrosion hızlı treni ile Buhara’ya geçiyoruz. Varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz Buhara şehir turumuzda İsmail Samanı Türbesi, Çeşme Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Mescidi, Ark Kalesi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Taki Zargaron ve Taki Telpakfuruşon Pazarı, Leb-i Havuz Külliyesi, Nasriddin Hoca Heykeli ve Çar Minar Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 
5.GÜN
BUHARA - HİVE
 

Erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından Şah-ı Nakşibendi Hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi Hz. Külliyesi ve içinde bulunan validesinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası otobüs ile Hive’ye hareket ediyoruz. (Mart 2023 sonrası hızlı tren seferlerinin başlaması ile birlikte bu güzergah saatler uygun olduğu taktirde hızlı tren ile yapılacaktır.) Hive’ye varış sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 
6.GÜN
HİVE
 

Kahvaltının ardından Hive şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içan – Kala kompleksi, Hisir Kunya – Ark, Muhammad Amin Khan Medresesi, Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Minaresi, Taş-Khovli Sarayı, Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami, Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medresesi göreceklerimiz arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

 
7.GÜN
HİVE - ÜRGENÇ - İSTANBUL
 

Sabah çok erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası Ürgenç Havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.