0322 324 37 81 0535 223 30 78

25 Haziran - 01 Temmuz 2022 KUZEY EGE TURU

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

  25 Haziran - 01 Temmuz 2022 KUZEY EGE TURU

Tarih ve doğa tutkunlarına özel... Bir yaz klasiği…

Şirince – Sığacık  –  Çeşme – Alaçatı Ilıca Plajı - Foça

İzmir – Kordon Boyu – Cunda Adası – Ayvalık –  Sarımsaklı Plajı - Adatepe Köyü – Zeus Altarı

  Kazdağları – Bozcaada – Çanakkale Gelibolu – Şehitlikler Conkbayırı 

 

TUR TARİHLERİ: 25 Haziran - 01 Temmuz 2022

23 - 29 Temmuz 2022  06 - 12 Ağustos 2022

 20 - 26 Ağustos 2022

2022 Cumartesi  1.Gün:

Saat 18.30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı) buluşmamızın ardından 19.00’ da Urla ‘ya hareket.     

                                                                     

2022  Pazar 2.Gün:

Sabah saatlerinde Şirince’ye varış ve burada alacağımız yöresel sabah kahvaltısı sonrasında gezimize başlıyoruz. Şirince’nin tarihi sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında yöreye özgü çeşitli meyve şaraplarından satın alabilirsiniz. Şirince’deki gezimizi tamamladıktan sonraTürkiye’de ilk olarak Sakin Şehir (Cittaslow) ünvanını alan Seferihisar’dan sakin bir balıkçı köyü olan Sığacık’a geçeceğiz. Sığacık Kalesi ve limanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Sığacık’ta yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizin ardından köylülerin ürettiği el sanatlarından satın alma ve yöreye özgü ev yapımı tatlılardan tatmak için Sığacık sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında İzmir’e geçiyoruz ve 4* Kordon Çankaya Otelimize geçiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme…

 

2022 Pazartesi  3.Gün:

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Son yılların en gözde ve popüler tatil beldesi Çeşme’ye hareket ediyoruz. Osmanlı döneminde yaptırılmış olan Çeşme Kalesi ve Müzesini göreceğiz, Çeşme şehir turu sonrasında Sakız Ağaçları, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Alaçatı pazarında alışveriş için serbest zaman. Ardından Ilıca plajında yüzme molası veriyoruz. Belirlenen saatte buluşuyoruz ve İzmir’e dönüyoruz. Konak Meydanı, İzmir Saat Kulesi, Hükümet Konağı’nı görüp otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Ege Denizi’nin muhteşem manzarası eşliğinde Kordon boyunda yürüyüş yapabilir.

 

2022  Salı  4.Gün:

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. Antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa'nın meşhur Marsilya kentini kurmuş olan PHOKAİA'lıların başkenti Foça'ya gidiyoruz. Foça sokaklarında serbest zamanımızın sonrasında Aliağa yol güzergâhından Alibey Adasına (Cunda Adası)hareket edeceğiz. Anadolu’muzun en güzel koyuna hâkim bir ada olan Alibey Adasında denizin üzerinde oluşturulan karayolu ile geçiş yapıyoruz. Tarihi Rum ve Türk Evleri, martı sesleri ve meşhur balık lokantaları ile etkileneceğiniz Cunda Adası’nda yapacağımız gezimizin ardından Cunda Adası’na gelip de meşhur deniz mahsullerinden tatmadan, Ayvalık tostundan yemeden ve zeytin, zeytinyağı ürünlerinden satın almadan gitmek olmaz diyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Meşhur Sarımsaklı Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız 4* Adramis Termal Otel’e gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve dinlenme…

 

2022 Çarşamba 5.Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz.Kaz Dağı köylerinin içinde en dikkat çekenlerinden biri olan Adatepe Köyü’ne gidiyoruz. Burada önce Zeus Altarı’na yürüyoruz. Kaz dağlarının ve Edremit Körfezinin muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz ve köyün otantik sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Ardından Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Yarım saat feribot yolculuğu sonrası ülkemizin 3. büyük adasına varacağız. Ada’ya girişte bütün görkemiyle bizi karşılayan Bozcaada Kalesi ve Ada hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonra sırasıyla Alaybey CamiiRum mahallesi’nde Meryem Ana Kilisesi’ni fotoğraflıyoruz ve kurabiye tadımı yapmak üzere meşhur Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz meşhur Ayazma Plajı’nda yüzebilir, dileyen misafirlerimiz adaya has şarap ve gelincik şurubu tadıp alış veriş yapabilirler. Ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve konaklama yapacağımızHotel’e yerleşiyoruz. Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

 

2022  Perşembe 6.Gün:

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu Yarımadası’nageçip Şehitlik gezimize başlıyoruz. Deniz Savaşlarının yaşandığı Tabyalar (Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı Rumeli Mecidiye Tabyası), Şahindere Sargı Yeri, Şehitler Abidesi, Meçhul Asker, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt, Lone Pine Tünelleri,57.Alay Şehitliği, M.Kemal Atatürk’ün saatininparçalandığı Conkbayırı görüp Çanakkale’ye otelimize geri dönüyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız içerisinde Kordonda Boğazın eşsiz güzelliğini seyrederek yürüyüş yapabilir, Troya Filminde yer alan Ahşap Atı da görüp fotoğraflar çekebilirsiniz.  Ardından Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme.

 

2022  Cuma 7.Gün:

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından Adana’ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Eskişehir’de öğle yemeği molası veriyoruz. Gerekli molaların ardından gece geç saatte Adana’ya varış ve İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücrete dâhil olan hizmetler:

* Mercedes turizm otobüsleri ile ulaşım,

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı,

* İzmir’de 4* Kordon Çankaya Otel’de 2 Gece Konaklama,

* Güre Adramis Termal Otel’de 1 Gece Konaklama,

* Çanakkale’de Çanak Otel’de 2 Gece Konaklama,

* Otellerde 5 Adet Kahvaltı,

* Otellerde 5 Adet Akşam Yemeği,

* Otobüs İçi İkramlar,

* Gelibolu ve bozcaada geçiş ücretleri,

* Seyahat Sigortası,

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 Ücrete dâhil olmayan hizmetler:

 * Öğle Yemekleri Ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

 Müze – Ören Yeri Giriş Ücretleri,